loader image

Letni obóz sportowy


Obozy sportowe

Co roku organizujemy tygodniowy obóz piłkarski, podczas którego zawodnicy intensywnie trenują, ale również wypoczywają i świetnie się bawią.

Letnie obozy piłkarskie to:

Podniesienie umiejętności piłkarskich w krótkim czasie – na obozie treningi piłkarskie prowadzone są 3 razy dziennie to jest równoznaczne z dwoma miesiącami treningów w standardowym trybie, dlatego uczestnictwo w obozach zwiększa efektywność szkolenia piłkarskiego.

Nauka samodzielności, zaradności oraz odpowiedzialności – przez tydzień dzieci uczą się radzenia sobie bez pomocy dorosłych w codziennych sytuacjach np. przygotowanie kanapki na śniadanie, dbanie o porządek w pokoju, zaścielenie łóżka, zawiązanie butów, samodzielne dysponowanie pieniędzmi, dbanie o higienę.

Zetknięcie się z nowymi sytuacjami życiowymi – czyli codzienne życie w większej grupie rówieśników – dzieci poznają zasady funkcjonowania w grupie, nawiązują przyjaźnie, uczą się rozwiązywać konflikty, radzić sobie z emocjami, tęsknotą za domem.

Integracja i komunikacja – poprzez wspólne przebywanie przez kilka dni dzieci poznają się nawzajem oraz integrują, uczą się współpracować i komunikować. Dobra komunikacja to niezwykle ważny element dla zawodników gier zespołowych. Na boisku wszyscy muszą się rozumieć i potrafić mówić wspólnym językiem, a uczestnictwo w obozach i zgrupowaniach doskonale integruje i poprawia jakość komunikacji między zawodnikami.

Zabawa i odpoczynek – obóz to również czas relaksu oraz możliwość przeżycia interesujących przygód i odwiedzenia ciekawych miejsc. Zawodnicy uczestniczą w wycieczkach edukacyjnych i korzystają z lokalnych atrakcji.

Gepostet von UKS GROM TYCHY am Mittwoch, 28. Juni 2017