loader image

Akademia Przedszkolaka


Zaszczepiamy dzieciom ideę aktywności sportowej już od najmłodszych lat. Wiele badań naukowych potwierdza, że dzieci, które we wczesnym wieku dziecięcym regularnie uprawiały sport pozostają aktywne sportowo przez cały okres nauki w szkole, a także osoby dorosłe i propagują ten styl życia w swoich rodzinach. Takiej przyszłości życzymy wszystkim dzieciom, więc aby kiedyś tak było już dziś rozpoczęliśmy nad tym pracować, dlatego specjalnie dla najmłodszych utworzyliśmy Akademię Przedszkolaka.

Zajęcia piłki nożnej na stałe weszły w program zajęć dodatkowych w lędzińskich przedszkolach. Treningi w przedszkolach mają na celu zapoznanie dzieci z dyscypliną sportu jaką jest piłka nożna i odbywają się na zasadzie zabaw z piłką, a przy okazji uczą koordynacji i sprawności ruchowej dzieci. Głównym celem jest zaangażowanie dzieci w zajęcia sportowe i zachęcenie do podejmowania regularnej aktywności fizycznej.

Ponadto, aby zapewnić przedszkolakom odrobinę więcej emocji organizujemy turnieje Mini-Ligi przedszkolaków, podczas których dzieci mają okazję rozegrać kilka meczy. Turnieje są organizowane specjalnie dla najmłodszych adeptów piłkarskich i mają za zadanie zapewnić dzieciom przede wszystkim wiele przyjemności i radości z uprawiania sportu.

Z naszą inicjatywą piłkarskich turniejów przedszkolaków wychodzimy również poza Lędziny organizując Powiatową Ligę Przedszkolaków, w której mają możliwość uczestniczyć przedszkolaki z Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

 

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1

ul. Stadionowa 1,  43-140 Lędziny

https://mp1ledziny.edupage.org/?

 

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2

Ul. Hołdunowska 20, 43-143 Lędziny

https://mp2ledziny.edupage.org/