loader image

O nas

We wrześniu 2011 roku Krzysztof Berger utworzył w Lędzinach klub piłkarski. Jednak zainteresowanie dzieci piłką nożną było tak duże, że postanowił kontynuować i rozwijać piłkarskie dziecięce pasje tworząc organizację sportową działającą na rzecz rozwijania aktywności fizycznej wśród dzieci.

W sierpniu 2014 r. powstało stowarzyszenie pod nazwą Uczniowski Klub Sportowy Akademia Sportu KSB Lędziny, które zostało wpisane do ewidencji UKS pod nr 17 prowadzonym przez Starostwo Powiatowe w Bieruniu.

Akademia działa jako profesjonalna instytucja szkoleniowa i została wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr ewid. 2.24/00311/2014) prowadzonego przez WUP w Katowicach.

W sierpniu 2016 r. została również przyjęta i zarejestrowana jako członek Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej pod nr ewid.1077.

Jako, że priorytetem Akademii jest prowadzenie szkolenia na wysokim profesjonalnym poziomie, treningi prowadzone są w oparciu o systemu  Coerver® Coaching. Jest to znany na całym świecie i wdrożony w wielu klubach (Manchester United, AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn czy Bayern Monachium) system szkolenia, który powstał z myślą o kształtowaniu umiejętności piłkarskich zawodników w wieku 4-16 lat.