loader image

Warszawa 2-3 marzec MMP U14


Regularne szkolenie przynosi sukcesy

Przed szansą na historyczny sukces stają zawodniczki Akademii Sportu KSB Lędziny, które w dniach 2-3 marca będą rywalizować na finałach futsalowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 14 w Warszawie.

Przypomnijmy, że droga do finałów wiodła przez dwa turnieje eliminacyjne, które zawodniczki KSB zakończyły triumfem. Najpierw wygrały rywalizację w lędzińskiej hali Centrum. Następnie zajęły drugie, premiowane awansem miejsce podczas turnieju w Głogówku. W ten sposób lędzińskie piłkarki znalazły się wśród dwunastu najlepszych futsalowych ekip U-14 w kraju. W najbliższą sobotę, 2 marca, drużyna z Lędzin będzie rywalizować w Grupie A, w której znajdą się jeszcze: Pogoń Tczew i AZS UW Warszawa.

W ocenie trenera i prezesa klubu, Krzysztofa Bergera, zawodniczki stoją przed szansą, by nawiązać do najlepszych piłkarskich tradycji, z jakich przez lata słynęły Lędziny. – Być może to właśnie kobiecy futbol sprawi, że o Lędzinach znów wkrótce zrobi się głośno na piłkarskiej mapie Polski – przekonuje trener. Obecne triumfy to efekt ciężkiej i regularnej pracy i wykorzystania w szkoleniu systemu Coervera. Ten kompleksowy system skupia się na rozwoju indywidualnych umiejętności piłkarskich i pracy w małych grupach. W zajęciach nacisk kładziony jest zarówno na technikę i motorykę, jak i na sferę mentalną. Kilkunastoletnia praca przynosi efekty. Na konsultacje do juniorskich reprezentacji powoływani są kolejni podopieczni Krzysztofa Bergera. Wielu z nich ma już za sobą debiut w GKS-ie Tychy a obrońca Jakub Kiwior – przez belgijski Anderlecht Bruksela – trafił do słowackiej ekstraklasy. Obecnie reprezentuje on szeregi tamtejszego FK Železiarne Podbrezová.

 

Trzeba wierzyć, że niejedna lędzińska zawodniczka pójdzie tym śladem, osiągając sukcesy również w seniorskim futbolu. Droga do tych sukcesów wiedzie przez Warszawę. KSB Lędziny wyrusza do stolicy w bojowych nastrojach.