loader image

Szóste miejsce w Mistrzostwach Polski U14 Kobiet!


Szóste miejsce w Mistrzostwach Polski

Akademia Sportu Lędziny była o krok od występu w strefie medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. W swoim ćwierćfinałowym spotkaniu podopieczne Krzysztofa Bergera przegrały z SWD Wodzisław Śląski 5:4 , ale dopiero w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Lędzinianki prowadziły w meczu już 2:0. Ostatecznie triumf w imprezie padł łupem GKS Katowice, które pokonały drużynę z Tczewa. Zespół Akademii Sportu KSB Lędziny po swoich występnie można sklasyfikować na szóstym miejscu (ilość zdobytych punktów i bramek). To należy zapisać jako ogromny sukces całej drużyny.

Przypomnijmy, że lędzinianki turniej rozpoczęły od zwycięstwa w grupie A. Nasze piłkarki najpierw zremisowały z FSA Kraków 1:1. Dzień później drużyna AS KSB Lędziny pokonała 8:5 Stomil Olsztyn, a następnie Tęcze Bydgoszcz 4:0. W zespole Akademii Sportu KSB Lędziny najwięcej, bo 5 bramek zdobyła Patrycja Kielesz. Trafiały również Julia Palichleb (3), Martyna Galus (2), Emilia Warelis (2), Zofia Tuszyńska, Hania Wieczorek, Emilia Szymańska (po jednej) . W całym turnieju Nasz zespół otrzymał dwie żółte kartki dla Emilii Warelis oraz Patrycji Kielesz

Warto odnotować, że w spotkaniach grupowych trzy nagrody MVP, czyli w komplecie trafiły do Naszych zawodniczek. Zdaniem organizatorów na miano MVP zasłużyły kolejno Julia Palichleb (spotkanie z Krakowem), Patrycja Kielesz (spotkanie z Olsztynem) i  Roksana Dołowicz, rezerwowa bramkarka AS KSB Lędziny (w meczu z Tęczą Bydgoszcz).