loader image

Mundialito w złocie!!!


Węgierska Górka.

Turniej Mundialito 2019 zakończył się okazałym zwycięstwem lędzińskiej Akademii. Zawodniczki KSB podobnie jak w zeszłym roku przeszły przez grupę jak burza, bez straty punktu, z sześcioma trafieniami, zaledwie z jedną utraconą bramką zajęły pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygrywamy 2:0 z Kają Opoczno. W oczekiwaniu na Finał, który wzbudzał olbrzymie emocje zarówno zawodników, jak i kibiców obydwu zespołów, albowiem, naprzeciw siebie stanęły nieprzypadkowe zespoły, które do tej pory nie zaznały porażki, a smaku dodaje fakt, iż Wierzbowianka jest, aktualnym Mistrzem Polski w Futsalu U14, natomiast drużyna KSB Lędziny to Mistrz śląska Trampkarek, z kadrowiczką Julią Palichleb w składzie. 
Mecz ten dla każdego z zespołów jawił się jako szansa na pokazanie się przed zbliżającymi Mistrzostwami Polski U14 Kobiet w Futsalu w Rybniku.
Od samego początku zawodniczki KSB Lędziny zdominowały swoje rywalki z Wierzbowianki. Świetnie dysponowane tego dnia w bloku defensywnym Julia Palichleb i Patrycja Kielesz, odcinały napastników od podań. W bramce bardzo dobrze broniła Zuzanna Lozio, nie popełniła, żadnego błędu, grała bardzo pewnie, natomiast Emilia Warelis, wspierana przez Zosię Tuszyńską, Martynę Galus i cały zespół z Lędzin przeszła samą siebie, dryblując i strzelając z każdej pozycji. Emilia została wybrana przez organizatorów najlepszą zawodniczką turnieju.
Lędzinianki przetoczyły się jak walec, po Węgierskiej hali miażdżąc przeciwników w stosunku 5 do 0, a w kolejnych minutach ciągle zwiększając przewagę. Ten mecz dobitnie pokazał, jak dwuletnia praca całego zespołu przynosi efekty. Na oklaski zasługują nie tylko dziewczyny, ale również wspaniali rodzice, którzy w blisko 30-osobowej grupie dopingowali swoje córeczki!

skład:

Bramkarz-Lozio Zuzanna, Warelis Emilia, Tuszyńska Zofia, Julia Palichleb, Patrycja Kielesz, Galus Martyna, Wieczorek Hanna, Ścierska Kornelia, Nina Fronczek, Dominika Stencel i najmłodsza Kamila Gajer.

trener-Krzysztof Berger.