loader image

Kadra Śląska 2006

Kadra Śląska z udziałem naszych zawodniczek wygrała wszystkie swoje spotkania!!!

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej wykonała plan maksimum, bo podopieczne Krzysztofa Klonka i Marcina Trzebuniaka najpierw w sobotę na boisku w Giebułtowie wygrały z rówieśniczkami z Małopolskiego ZPN 2:1 i Opolskiego ZPN 4:0, a w niedzielę na murawie w Modlnicy, pokonując reprezentację Podkarpackiego ZPN 1:0 przypieczętowały pierwsze miejsce w klasyfikacji, w której po pierwszym turnieju Małopolski i Podkarpacki ZPN mają po 4 punkty, a Opolski ZPN, który w ostatnim meczu turnieju przegrał 1:4 z Małopolskim ZPN ma zerowy bilans.

Wróćmy jednak do potyczki Śląski ZPN – Podkarpacki ZPN i dodajmy, że rezultat odzwierciedla… nastawienie rywalek naszej drużyny. Przeciwniczki nastawiły się bowiem na defensywę i bardzo dużo uwagi poświęciły ograniczeniu możliwości strzeleckich Mai Fal. Liderka klasyfikacji snajperek była więc “podwajana”, a nawet “potrajana” i składnie przeprowadzane akcje nie miały wykończenia. Po drugiej stronie boiska natomiast, w pierwszej połowie, piłka gościła tylko sporadycznie, a nieliczne kontry, kończyły się niecelnymi strzałami.

Po zmianie stron (grano 2×20 minut) drużyna Śląskiego ZPN zagrała jeszcze bardziej ofensywnie i cierpliwie rozgrywając akcje doczekała się momentu, w którym szyki obronne rywalek nie będą szczelne. W 30 minucie spotkania po składnej akcji piłka dotarła na 18 metr do Zuzany Witek, która huknęła pod poprzeczkę i ustaliła wynik.

– Mieliśmy jeszcze kolejną sytuację bramkową – mówi Krzysztof Klonek. – Martyna Galus, naszym zdaniem została sfaulowana w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka. Najważniejsze jednak jest to, że wygraliśmy spotkanie i cały turniej uważamy za bardzo udany. Cały zespół zdał egzamin, a mieliśmy do dyspozycji 20 zawodniczek, dzięki czemu mogliśmy rotować piłkarkami i utrzymywać cały czas wysokie tempo. Cieszymy się też, że byliśmy prawdziwą drużyną i atmosfera była naszym atutem.

Następny turniej rozegrany zostanie w dniach 19-20 października na boiskach Opolskiego ZPN.

Śląski ZPN U14 dziewcząt – Podkarpacki ZPN U14 dziewcząt 1:0 (0:0)
Bramka Witek.
ŚlZPN: Sikora (Lozio) – Witkowska, Krakowiak, Bednarek, Thamm – Gutowska, Witek, Pieczka, Galus, Brzychczy – Fal oraz Zygulska, Młynek, Ostalecka, Wieczorek, Dubiel, Słowik, Adamus i Parusel. Trenerzy Krzysztof KLONEK i Marcin TRZEBUNIAK.