loader image

Finały wojewódzkie „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”


Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 4–27 kwietnia w każdym województwie wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować swoje województwa w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel. Najzdolniejsi młodzi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na boiskach w Chorzowie, Krakowie, Tarnobrzegu, Międzyrzecu Podlaskim, Łodzi, Sokółce, Ćmińsku, Miętnem, Brzegu, Świeciu, Szczecinku, Gdańsku, Dzierżoniowie, Iławie, Wolsztynie oraz Nowej Soli. W każdej miejscowości w rywalizacji udział weźmie średnio ponad 1000 zawodników.

W tym roku na finał wojewódzki pojedzie po raz drugi z rzędu zespół dziewcząt z AKADEMII SPORTU KSB LĘDZINY.

W ubiegłorocznej edycji turnieju zawodniczki z Lędzin okazały się najlepsze na Śląsku, a w rozgrywkach finałowych w Warszawie zdobyły trzecie w Polsce. Trzymamy kciuki za uczestniczki!