loader image

3m w Warszawie na Diamonds CUP 2018!!!


9 czerwca w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla Dziewcząt – Diamonds Cup.
Rozgrywki odbywały się w 5 kategoriach wiekowych: U8, U9, U10, U12 i U14.
W kategorii wiekowej U14, czyli dziewczęta rocznik 2004 i młodsze utworzono dwie grupy (9 drużyn), w jednej z nich nasze „Różowe Pantery” – bo taką nazwę obrały dziewczyny na turnieju. Dziewczyny z KSB, choć z rocznika 2005 i młodsze w rywalizacji ze starszymi dominowały na boisku. Mimo przewagi fizycznej niektórych rywalek dziewczyny z Lędzin przewyższały ich zdecydowanie techniką i jakością gry oraz szybkością. Pierwszy mecz Różowe Pantery wygrały 0:2 z WBS Warszawa, drugi mimo przewagi po drobnym błędzie przegrały z Diamonds Academy 1:0, z kolei trzeci pojedynek stoczony z PKS Piastowia Piastów należał zdecydowanie do naszych zawodniczek – wygrana 3:0. W półfinale mimo zdecydowanej ofensywy w ostatniej minucie meczu z drużyną Legia Ladies „Różowe” straciły gola i pożegnały się z walką o 1 miejsce. Dziewczęta podupadły na duchu i odszedł im zapał gry, jednak po przeprowadzonej rozmowie motywacyjnej trenera Krzysztofa Bergera i „Tańcu brzucha” wykonanym dla dziewczyn przez jego asystentów , Różowe Pantery zabrały się do walki. Zwyciężając z drużyną SP Polonez 3:2 zdobyły brąz, a Zosia Tuszyńska została najlepszą zawodniczką turnieju. Wielkie gratulacje dla całej drużyny i Trenera.
Należy jeszcze dodać, że dziewczęta wspaniale czują się razem – tworzą świetny zespół, nie tylko na boisku. W drodze do Warszawy, w miejscu zakwaterowania oraz w drodze powrotnej (mimo pewnych drobnych kontuzji) panowała bardzo miła i radosna atmosfera.

Skład:
1. Lozio Zuzanna, 2. Warelis Emilia, 3. Julia Palichleb, 4. Gąsiorek Martyna, 5. Galus Martyna, 6. Tuszyńska Zosia, 7. Zdan Zuzanna, 8. Nina Fronczek, 9. Grabowska Emilia, 10. Wieczorek Hanna, 11. Dominika Stencel.

A w najbliższą sobotę w Wiśle nasze dwie zawodniczki Emila Warelis i Zofia Tuszyńska być może i również nasz filar obrony Julia Palichleb zagrają o mistrzostwo Polski U13. Już dzisiaj życzymy wszystkiego dobrego!!!