loader image

10 lat GROM Tychy


Zawodnicy Akademii Sportu KSB Lędziny udział w jubileuszowym turnieju z okazji 10-lecia klubu Grom Tychy.

Rozpoczęliśmy turniejem piłkarskich roczników 2005/2007 oraz 2008/2009. Nieco później odbył się turniej dla dzieci z roczników 2010/2013. W turnieju oprócz gospodarzy Gromu Tychy oczywiście wzięły udział:  Akademia Sportu KSB Lędziny, zespoły tyskie: Polonia i Młode Wilki, z województwa małopolskiego: LKS Poręba i KS Albertus Kraków oraz z województwa opolskiego Orlik Źlinice z Zimnic Wielkich.

Oprócz turnieju rozegraliśmy wiele konkurencji sportowych dla dzieci, w których zwycięzcy zdobyli cenne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów i patronów.

Dorośli również mogli spróbować swoich sił na boisku. Tradycyjnie rozegraliśmy mecz piłkarski pomiędzy rodzicami GROM i Akademii Sportu KSB, tym razem zwyciężyli rodzice z Lędzin. Natomiast największym widowiskiem, które zgromadziło liczną grupę kibiców okazała się konkurencja przeciągania liny, którą rozegrano w kategorii kobiet i mężczyzn. Było dużo radości i uśmiechu, ale nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy były dmuchany zamek oraz boisko mobilne udostępnione przez Pawła Janasa i Przedszkole SportArt, na którym najmłodsi uczestnicy rozgrywali swoje turnieje. Urozmaiceniem piłkarskich zmagań był pokaz judo w wykonaniu podopiecznych Pani Urszuli Bożek oraz występ małych cheerleaderek z Młodych Wilków.

Niezwykle miło było nam gościć wychowanków Gromu Tychy m.in. Mateusza Szlenka, Nikolasa Wróblewskiego, młodzieżowych zawodników GKS Tychy oraz Daniela Tanżyna obrońcy GKS Tychy, którzy z zaangażowaniem wspierali nas podczas rozgrywania konkurencji sportowych.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim zawodnikom i rodzicom. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się i pomogli w przygotowaniach, obsłudze i uprzątnięciu obiektu. Szczególne podziękowania dla naszych darczyńców i sponsorów, którzy ufundowali upominki, nagrody i przepyszne jedzenie.

SPONSORZY WYDARZENIA:

Paweł Wnętrzak – Prezes KLG S.A. – Sponsor Główny

Elżbieta Wyleżuch – Firma „WW”

Arkadiusz Follert – Fresz. Usługi Księgowe

Państwo Małgorzata i Zbigniew Kierat ze Skoda Tychy Auto-Centrum Kierat

Janusz Mierzwa – Dyrektor Centrum Medycznego Hipokrates

Jacek Rzepa – Future Sport

Urszula i Grzegorz Szlenk

Dziękujemy wszystkim  trenerom, którzy z pasją i zaangażowaniem prowadzą treningi tworząc świetną atmosferę w klubie. To również Wasze święto.

Dziękujemy przedstawicielom Tyskiego Sportu S.A. Rafałowi Oprządek oraz Wojciechowi Szala za współpracę i wsparcie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Honorowy Patronat objął również Pan Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba, w którego imieniu zaszczyciła nas obecnością Pani Daria Szczepańska – I Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Partnerzy Sportowi: Tyski Sport S.A., GKS TYCHY

Turniej dofinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci” polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży. Impreza była również wpisana na listę inicjatyw realizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.